Musica Creativa
  • MUSICA CREATIVA 2018
    • PIHALNI ORKESTER MUSICA CREATIVA >
      • Dirigent
    • PRIJAVNINA IN ČLANARINA
    • BIVANJE
    • KONCERTI
  • Povezave
  • GALERIJA 2012
  • GALERIJA 2013
  • GALERIJA 2014
  • GALERIJA 2015
  • GALERIJA 2016
  • GALERIJA 2017
  • POSNETKI/RECORDINGS

IRINA PEROSA - flavta

Picture
Flavtistka Irina Perosa (1979) se je rodila v Trstu, kjer si je pridobila tudi glasbeno izobrazbo. Z učenjem flavte je začela na Glasbeni matici Marij Kogoj, kjer je dolga leta igrala tudi prvo flavto v kvartetu, s katerim se je udeleževala tekmovanj in koncertirala po Italiji in Sloveniji. Leta 2001 je diplomirala na konservatoriju Giuseppe Tartini, po diplomi pa se je pri priznanih profesorjih, kot so Matjaž Debeljak (Slovenija), Nicola Mazzanti (Italija) in Raphael Leone (Avstrija), izpopolnjevala iz pikola. Na različnih seminarjih za poučevanje glasbe na osnovnih šolah, ki jih organizira italijanska zveza godb ANBIMA, se je dodatno izpopolnjevala še iz glasbene pedagogike, trenutno pa obiskuje dirigentsko šolo ZSG pod mentorstvom Jana Cobra.

Vse od leta 1999 poučuje flavto in glasbeno teorijo tako v Trstu in okoliških krajih (med drugim na srednji šoli z glasbeno usmeritvijo Ciril in Metod, Glasbeni matici Marij Kogoj ter v godbenih šolah v Ricmanjih, Trebčah in na Proseku) kot tudi v Sloveniji (Glasbena šola Sežana). Posveča se predvsem mladim in najmlajšim, vodi glasbene urice v vrtcih in na osnovnih šolah ter sposobnejše učence pripravlja za študij na konservatoriju. Sodeluje tudi v Godbenem društvu Prosek, kjer je tudi pomožna dirigentka in dirigentka mladinskega pihalnega orkestra.

Je članica društva Trieste Flute Association, v okviru katerega deluje Trieste Flute Ensemble, ki večkrat sodeluje pri produkcijah tržaške opere Giuseppe Verdi. Rada sodeluje tudi z drugimi glasbenimi sestavi v Trsu in okolici, kot so Serenade Ensemble in Mestna godba (obe imata sedež v Miljah), ter z raznimi pihalnimi orkestri. V letih 2000 in 2001 je sodelovala pri projektu Občinske tržaške godbe, ki je gostila belgijskega skladatelja Jana van der Roosta in pod njegovo taktirko je z Mestno godbo v Miljah igrala tudi leta 2011. V komorni zasedbi pod vodstvom maestra Aleksandra Vodopivca je snemala scensko glasbo za predstave Slovenskega stalnega gledališča Trst. Skupaj z ostalimi slovenskimi profesorji glasbe na Tržaškem je pod taktirko Stojana Kureta igrala v priložnostnem orkestru ob 10. obletnici slovenskega programa na italijanski televiziji RAI.


GAŠPER SALOBIR - klarinet / saksofon

Picture
Klarinetist Gašper Salobir (1988) se je s sedmimi leti začel učiti kljunaste flavte pri Ivanu Medvedu na glasbeni šoli v Laškem. Kasneje je nadaljeval z učenjem klarineta pri Francu Mačku in pod njegovim mentorstvom na Tekmovanju mladih glasbenikov Slovenije prejel dve prvi nagradi. Številne nagrade na državnih in mednarodnih tekmovanjih je prejel tudi kot član različnih komornih sestavov. Z učenjem klarineta je nadaljeval v razredu Jožeta Kotarja na Srednji glasbeni in baletni šoli v Ljubljani in v tem času prejel še zlato plaketo na državnem tekmovanju ter na mednarodnem tekmovanju v Italiji. Leta 2012 je diplomiral pri Slavku Goričarju na Akademiji za glasbo v Ljubljani, med študijem pa se je izpopolnjeval še pri Matetu Bekavcu in Charlesu Neidichu. Trenutno deluje kot učitelj klarineta na glasbeni šoli Laško – Radeče.

Aktiven je tudi kot dirigent; obiskoval je dirigentsko šolo pri Miru Sajetu in se izpopolnjuje v dirigentski šoli ZSG pod mentorstvom Jana Cobra. Dirigira Laški pihalni godbi, s katero je na 32. tekmovanju slovenskih godb na koncertni težavnostni stopnji prejel srebrno plaketo, na mednarodnem tekmovanju v Splitu pa zlato plaketo s pohvalo.


MARIO KOMAZIN - saksofon / klarinet

Picture
Klarinetist Mario Komazin (1973) se je rodil v Metkoviću. Srednjo glasbeno šolo je zaključil v Mostarju ter se nato vpisal na študij klarineta v razred profesorja Josipa Tonžetića na zagrebško Akademijo za glasbo. Po študiju se je zaposlil v Orkestru Hrvaške vojske, kjer od leta 2003 deluje kot predvodnik.

Aktiven je tudi kot dirigent. Od leta 1998 vodi Mestni pihalni orkester Križevci, s katerim se uspešno udeležuje županijskih in državnih srečanj in natečajev (zlata plaketa v kategoriji B leta 2000 v Ravni Gori in 2002 v Novem Vinodolskem, zlata plaketa v katerogiji A leta 2004 v Novem Vinodolskem, bronasta plaketa v kategoriji A leta 2006 v Selcah in prva nagrada leta 2012 v Novem Vinodolskem). Od leta 2003 dirigira tudi Pihalnemu orkestru Glasbene šole Vatroslava Lisinskega v Zagrebu. Z njim nastopa na koncertih ob dnevu šole Vatroslava Lisinskega, na srečanjih pihalcev in gostovanjih ter sodeluje na državnih natečajih, na katerih je v letih 2007, 2009 in 2011 v kategoriji ansamblov osvojil prvo nagrado.

Udeležil se je seminarjev pri Miroslavu Homenu, Mladenu Tarbuku, Tomislavu Fačiniju in Miru Sajetu; trenutno je slušatelj dirigentske šole ZSG pod mentorstvom Jana Cobra. Deluje tudi kot skladatelj; za skladbo Intrada, Fuga in Ples za pihalni orkester je v sklopu natečaja za nove skladbe prejel nagrado za kulturo hrvaškega sabora.


IVAN KŠENEK - rog

Picture
Hornist Ivan Kšenek (1971) se je rodil v Požegi, kjer je zaključil tudi osnovno glasbeno šolanje. Leta 1990 je z odliko zaključil vojaško srednjo glasbeno šolo v Sarajevu ter po ukazu postal član vojaškega orkestra beograjske garde. Leta 1991 je prešel v Hrvaško vojsko, kjer še danes deluje kot prvi hornist Orkestra oboroženih sil Republike Hrvaške.

Leta 1997 je diplomiral v razredu profesorja Stjepana Mateića na Akademiji za glasbo v Zagrebu, izpopolnjeval pa se je tudi na seminarjih pri Radovanu Vlatkoviću in Hermannu Baumannu. Občasno sodeluje z različnimi orkestri in komornimi skupinami v Zagrebu.

Aktiven je tudi kot glasbeni pedagog; 11 let je poučeval rog na Glasbeni šoli Požega, trenutno pa poučuje na Glasbeni šoli v Križevcih. Udejstvuje se tudi kot dirigent; vodi Pihalni orkester Lipa Tuhelj in Pihalni orkester DVD Špičkovina. Je slušatelj dirigentske šole ZSG pod mentorstvom Jana Cobra.


MATJAŽ MEDEN - trobenta

Picture
Trobentač Matjaž Meden (1989) se je trobente začel učiti na Glasbeni šoli Frana Gerbiča v Cerknici pri učitelju Miroslavu Srbinoviču. Šolanje je nadaljeval v umetniškem oddelku Gimnazije Koper, kjer ga je prvi dve leti poučeval prof. Tomaž Bukovc, nato pa prof. Matej Rihter, h kateremu se je leta 2008 vpisal tudi na študij trobente na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Zadnje leto je prešel v razred prof. Antona Grčarja in pod njegovim mentorstvom junija 2012 uspešno diplomiral. Svoje znanje je poglabljal na različnih seminarjih pri priznanih strokovnjakih, kot so Stanko Arnold, Tibor Kerekeš, Otto Sauter, Erich Rinner, Reinhold Friedrich, Allen Vizzutti in drugi.

Med šolanjem je kot solist nastopil na regijskih in državnih tekmovanjih ter leta 2005 in 2008 na tekmovanju TEMSIG dosegel srebrno plaketo. Sodeloval je tudi v različnih komornih zasedbah in se leta 2006 s trobilnim triom udeležil državnega tekmovanja, kjer je prejel posebno nagrado za najboljšo izvedo dela slovenskega skladatelja. Leta 2010 je s trobilnim kvintetom Akademije za glasbo na državnem tekmovanju dosegel zlato plaketo in 3. nagrado.

Trenutno je zaposlen kot učitelj in dirigent na Glasbeni šoli Logatec, kjer poučuje trobento in vodi pihalni in simfonični orkester. Svoje znanje dirigiranja nadgrajuje na seminarjih pod mentorstvom Mira Sajeta in v dirigentski šoli ZSG pod mentorstvom Jana Cobra. Kot glasbenik je aktiven še na mnogih drugih področjih, sodeluje s Simfoniki RTV Slovenija, z ljubljanskim orkestrom SNG Opera ter z Orkestrom Slovenske vojske. Je član Godbe Cerknica, Simfoničnega orkestra Cantabile in Big banda Cerknica.


IZTOK BABNIK - pozavna / bariton / tuba

Picture
Pozavnist Iztok Babnik (1971) je glasbeno pot začel na piranski glasbeni šoli kot učenec tenorske tube (baritona) pri Umbertu Radojkoviću in pozavne pri Matjažu Murku. Po zaključeni gimnaziji in po opravljenem sprejemnem izpitu je nadaljeval študij pozavne na ljubljanski Akademiji za glasbo pri prof. Borisu Šinigoju, kjer je leta 1994 tudi diplomiral. Med študijem in tudi po njem se je izpopolnjeval na poletnih šolah pri Branimirju Slokarju in Michelu Becquetu.

Po uspešno opravljeni avdiciji v Slovenski filharmoniji se je leta 1995 tam tudi redno zaposlil. Od leta 1992 je bil stalni honorarni sodelavec na piranski glasbeni šoli, kjer je do leta 2005 poučeval pozavno in druga konična trobila. Od leta 1997 do 2005 je bil član slovenskega kvarteta pozavn, s katerim je veliko koncertiral po Sloveniji in v tujini. Prav tako je bil član Trobilnega ansambla slovenske filharmonije, s katerim je leta 2005 nastopil kot solist pri izvedbi koncerta za pozavno in trobilni ansambel F. Davida v priredbi A. Šolar in tako  zaključil študij na podiplomski stopnji in pridobil naziv specialist pozavnist.

Od leta 2005 je poučeval trobila ter uspešno vodil šolski pihalni orkester na glasbeni šoli v Ilirski Bistrici, kjer je bil od 2008 do 2010 tudi redno zaposlen. V letih 2010 in 2011 si je na Orkesterkampu v Portorožu pod vodstvom mednarodno priznanega dirigenta Douglasa Bostocka in na dirigentski šoli Zveze slovenskih godb pod vodstvom Jana Cobra pridobival dragocene izkušnje iz dirigiranja. Od leta 2009 vodi Mladinski pihalni orkester Piran, ki redno koncertira v Sloveniji in v tujini. Vrsto let je kot mentor za trobila aktivno sodeloval na mednarodnem mladinskem glasbenem laboratoriju Intercampus v organizaciji Zveze slovenskih kulturnih društev iz Trsta, ki ga je leta 2011 vodil tudi kot dirigent. Od leta 2010 je ravnatelj glasbene šole Koper.


NASTJA JERMAN - tolkala

Picture
Tolkalistka Nastja Jerman (1974) je akademska glasbenica tolkalistka in profesorica tolkal. Svojo glasbeno pot je začela v Glasbeni šoli Frana Gerbiča v Cerknici, kjer se je najprej učila klavir. S tolkali se je prvič srečala v Godbi Cerknica, kjer je začela igrati najprej melodična tolkala, kasneje pa tudi druge inštrumente. Udeležila se je več različnih seminarjev, od katerih verjetno najbolj izstopajo tabori mladih slovenskih godbenikov (J. Mihelčič, D. Jevšnikar, B. Kresnik), nato pa šolanje nadaljevala pri Matiji Šmalclju v glasbeni šoli v Cerknici. Študij tolkal je zaključila v razredu Borisa Šurbka na Akademiji za glasbo v Ljubljani.

Med študijem je med drugim igrala v komorni skupini Studio za tolkala, v pihalnem orkestru UPOL, sodelovala v masterclassih in delavnicah (N. J. Živković, M. Menke, Percossa ...) ter uspešno zaključila tečaj za predvodnike. Kot substitut je sodelovala tudi z Orkestrom Slovenske vojske ter mnogimi amaterskimi pihalnimi orkestri po Sloveniji, v zadnjem času pa je članica Simfoničnega orkestra Cantabile in komorne skupine Sforzato Group. Zvesta je ostala tudi pihalnemu orkestru Godba Cerknica, v katerem se udejstvuje že več kot 15 let.  Udeležuje se delavnic in predavanj pri priznanih tolkalcih. Tolkala poučuje v Glasbeni šoli Frana Gerbiča Cerknica in Glasbeni šoli Vrhnika. Njeni učenci se udeležujejo tekmovanj, delavnic, koncertov ... Sodelujejo v različnih zasedbah od šolskih komornih skupin in orkestrov do občinskih pihalnih orkestrov.


Powered by Create your own unique website with customizable templates.